Moja Pasieka - Pasieka MIODULA - Pasieka - Roman Tański

Przejdź do treści

Menu główne:


Pasieka Miodula powstała jako kontynuacja wieloletniej rodzinnej tradycji pszczelarskiej.

Już od najmłodszych lat fascynowało mnie życie pszczół, które niejednokrotnie moje zbyt duże nimi zainteresowanie kwitowały użądleniem. W moją pamięć wrył się również ówczesny smak miodu płynącego z miodarki. Nic więc dziwnego, że z biegiem lat przyszedł taki czas, że zapragnąłem założyć swoją własną pasiekę.

Po moje pierwsze ule udałem się w ponad 200km podróż. Dzięki życzliwości znajomego pszczelarza zostałem obdarowany dwoma pszczelimi rodzinami. Następnie pojechałem do kolejnego pszczelarza kupić jeszcze jedną rodzinę.
Z braku miejsca w bagażniku zapakowałem ją w kartonową transportówkę i ułożyłem na tylnym siedzeniu między moimi dwoma córkami, z których młodsza miała zaledwie roczek. Protesty małżonki na umieszczenie paru tysięcy pszczółek tuż obok dzieci i ciągłe pytania „Czy one aby na pewno wylecą?” ucichły, gdy na jej dłoni położyłem klateczkę z matką pszczelą i jej świtą – jej mina była bezcenna.
Powrót następne 200km, a potem szybki rozładunek podczas ulewy o drugiej w nocy. Tak to się wszystko zaczęło... Pni pszczelich przybywało a wraz z nimi kłopotów ale również i doświadczenia.

W marcu 2012 roku pasieka Miodula została wpisana do rejestru gospodarstw zajmujących się chowem pszczół i pozyskiwaniem miodu. Od tego czasu znajduje się pod stałym nadzorem Powiatowego Lekarza Weterynarii.Przyszedł również czas na dogłębne kształcenie w temacie pszczelarstwa ukończone w Technikum Pszczelarskim w Pszczelej Woli. Potwierdzone zdobytymi dyplomami w zakresie „Prowadzenia produkcji pszczelarskiej” oraz „Technika pszczelarza”.
Kolejnym etapem stało się stworzenie profesjonalnej pracowni pasiecznej. Dzięki temu zrodził się pomysł na sprzedaż produktów pszczelich.
Owocem mojej nieustającej pasji pszczelarskiej jest pierwsza w całym powiecie rejestracja sprzedaży bezpośredniej produktó pszczelich. Zapewnia to weterynaryjny nadzór na zatwierdzonym procesem technologicznym.
CERTYFIKATY
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego